• Nr - 01.jpg
  • Nr - 07.jpg
  • Nr - 03.jpg
  • Nr - 06.jpg
  • Nr - 05.jpg
  • Nr - 02.jpg
  • Nr - 08.jpg
  • Nr - 04.jpg
logo2

A. Zanim przystąpimy do pisania artykułu proszę zapoznać się z wymogami Redakcji danego czasopisma. Proszę pamiętać, iż artykuł bezpośrednio ma merytorycznie nawiązywać do charakteru – tematyki czasopisma, jego zakresu tematycznego.

B. Przygotowany według zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie oraz Redakcji (patrz: CZASOPISMA > WYMOGI REDAKCYJNE) artykuł należy:

     - dopracować merytorycznie i metodologicznie;
     - dokonać tematycznego podziału artykułu na części nadając im podtytuły;
     - starannie dopracować pod względem językowym, formalnym;
     - przygotować w wersji papierowej i elektronicznej;
     - przesłać pocztą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną z podaniem adresu     zwrotnego.

 C. Po otrzymaniu artykułu Redakcja oceni go pod względem formalnym, a następnie skieruje go do zrecenzowania przez dwóch recenzentów. Po otrzymaniu pozytywnych recenzji artykuł zostanie poddany dalszemu opracowaniu redakcyjnemu - skład. Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania zmian, które nie wpłyną na zmianę merytorycznościć artykułu.

 D. Po pozytywnej ocenie artykułu przez recenzentów i Redakcji zostanie zamieszczony w czasopiśmie zgodnie z ustaleniami pomiędzy Redakcją a Autorem artykułu.

E. Redakcja po zakwalifikowaniu tekstu - opublikowaniu artykułu - zamieści na stronie internetowej www.pedkat.pl pełny jego tekst. Pozwoli to na łatwiejszy dostęp do niego wielu czytelnikom, a tym samym będzie formą promocji danego autora. Na tym etapie począwszy od nr 2/2023 czasopisma "Pedagogika Katolicka", autor jest zobowiązany uiścić kwotę w wysokości 750,00 złotych na konto wydawcy czyli Fundacji Campus w Stalowej Woli: nr konta:  62 1240 2799 1111 0010 4858 9139.

 F. Po ukazaniu się drukiem czasopisma Redakcja przekaże każdemu Autorowi jeden egzemplarz autorski. Ze względu jednak na trudności z pozyskaniem środków finansowych, Redakcja prosi Wszystkich publikujących swoje artykuły, aby przyjęli to rozwiązanie jako pomoc w wydawaniu kolejnych numerów czasopisma. Środki te zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wydawniczych.

 G. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie otrzymania wysłanego egzemplarza. Potwierdzenia można dokonać drogą mailową lub telefonicznie.

 H. W razie wątpliwości wszelkie uwagi prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie.