• Nr - 02.jpg
  • Nr - 04.jpg
  • Nr - 05.jpg
  • Nr - 08.jpg
  • Nr - 07.jpg
  • Nr - 03.jpg
  • Nr - 01.jpg
  • Nr - 06.jpg
logo2

Samotność i co dalejSamotność to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może przydarzyć się człowiekowi. Jesteśmy istotami społecznymi. Potrzebujemy innych ludzi, żeby się rozwijać. Samotność ma jednak różne oblicza. Niektórzy z nas sami ją wybierają, kiedy czujemy się skrzywdzeni. Samotność wiążę się najczęściej z żalem i smutkiem. Decydujemy się na nią raczej z konieczności, nie świadomego wyboru. Niektórym mierzą się z nią przez przypadek czy różne zrządzenia losu. Jedno jest pewne - zawsze wiąże się z pewnym rodzajem smutku. Zapewne słusznie uważał Vincent van Gogh, który powtarzał: „Kiedy sięgniesz pamięcią wstecz, widzisz, jak wiele z naszego życia zmarnowaliśmy w samotności. Każdemu potrzebni są przyjaciele”. Dlatego każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny. Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostanie samotny nie dlatego, że lubi, ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi. Sposobnością do podzielenia się na ten temat będzie planowana na 21 listopada 2023 roku (wtorek) godz.9.00 Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. ”Samotności pamiętaj – niebo jest wszędzie", której organizatorem jest Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz Fundacja Campus w Stalowej Woli. Konferencja odbywać się będzie zdalnie. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 18.11.2023 roku o godz.24:00.

Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym. Kiedy jesteśmy samotni, często tęsknimy za straconymi przyjaciółmi czy członkami rodziny. Najgorszym rodzajem samotności jest ta, która dotyka nas nawet wtedy, kiedy otaczamy się innymi ludzi. Zwłaszcza tymi, na których nam zależało. Coraz więcej osób doświadcza samotności w związku. Chociaż przebywamy z drugą osobą, czujemy się niekochani i niezauważeni. Nie trzeba być samemu, żeby czuć się samotnie. Samotność nie oznacza jedynie tego, że nie mamy przy sobie bliskich osób. To także uczucie, że nie możemy na nikogo liczyć, dla nikogo się zwierzyć. To brak wsparcia i zrozumienia. Każdy może czuć się opuszczony. Nawet jeśli otacza się wieloma znajomymi.

Aby wziąź czynny udział w konferencji nalezy wejśc na stronę www.pedkat.pl zakładka KONFERENCJE i wypełnić kartę zgłoszenia oraz wysłać w wersji elektronicznej na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Amicus