• Foto-01.jpg
  • Foto-02.jpg
  • Foto-03.jpg
  • Foto-04.jpg
  • Foto-05.jpg
  • Foto-06.jpg
  • Foto-07.jpg
logo2

Nasz dom1Prawda jest jasna i prosta; dom jest drugą naturą człowieka. Dom to nie tylko wymarzone miejsce na ziemi, do którego tęsknimy całe życie, które nas przyzywa i jeśli mamy odwagę, to podążamy ku temu wyzwaniu, ale dom – niesiemy ze sobą, ale dom to jeszcze coś więcej, co stanowi nas, nasze wnętrze. Domem naszego ducha jest także świątynia. Dopiero z tym miejscem – naszą odrobiną wszechświata – łączymy się w całość. Tworzymy dopełnienie. Możemy więc śmiało powiedzieć, że dom jest tam, gdzie jest twoje serce. Powinieneś zawierzyć swojemu sercu na tyle, aby odkryć, że twój dom nie musi być tam, gdzie (w tym życiu) się urodziłeś. Część ludzi wie to od zarania, inni, po odkryciu swojej wiary dowiadują się tego znacznie później i muszą mieć za sobą sporo perypetii, aby to chwycić. Publikacja, która ujrzała w ostatnim czasie światło dzienne przedstawia nam dom, który wpisany jest w nasz życie. Tym domem jest kościół i jako wspólnota i jako miejsce. Pozostaje mi zaprosić Państwa do nabycia owej publikacji. Ufam, że każdy, komu sprawa domu zarówno w wymiarze rodzinnym, ale przede wszystkim jako wspólnoty serca i wiary, nie będzie pozbawiona zainteresowania.

Publikacja nosząca tytuł „Nasz Dom” liczy ponad 600 stron i zawiera wiele ciekawych, w tym historycznych fotografii. Treść książki sięga w daleką przeszłość ukazując historię poszczególnych miejscowości na bazie których powstała parafia Stany. Wiele jej akcentów odnosi się także do historii życia minionych pokoleń dotkniętych różnymi doświadczeniami i losem dziejów. Monografia, która przygotowana została w znacznym stopniu na materiale źródłowym, odkrywa karty historii dotąd jeszcze wielu nieznane. Pewne epizody przedstawiające zawiłe dzieje historii, będą – być może - dla niejednego czytelnika trudne do zrozumienia. Jednak zobowiązanie warsztatu naukowego obligowało autora opracowania do przedstawienia także ciemnych kart historii. Myślę, że zainteresowani treścią odnosząc a się do ich osoby, zrozumieją właśnie takie ukazanie prawdy, która nie może być zupełnie pominięta.

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany nabyciem niniejszej publikacji, prosimy o kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zaznaczając w mailu ilość zamawianych pozycji, wskazanie adresu ich wysyłki. Koszt jednego egzemplarza wynosi 100 złotych. Książka jest w twardej oprawie, środek papier kredowy, zastosowano tzw. pełny kolor. Dodam, że sprzedaż publikacji prowadzi także parafia Stany – ks. Marcin Świeboda.

Amicus