• Foto nr 01.jpg
  • Foto nr 02.jpg
  • Foto nr 03.jpg
  • Foto nr 04.jpg
  • Foto nr 05.jpg
  • Foto nr 06.jpg
  • Foto nr 07.jpg
  • Foto nr 08.jpg
logo2

Budowanie autorytetuSkutecznego lidera można poznać głównie po sukcesach zarządzanego przez niego zespołu. Bycie przywódcą posiadającym autorytet nie jest cechą istniejącą od urodzenia, to sztuka, której może nauczyć się większość osób zarządzających. Stawanie się liderem to proces rozwoju konkretnych umiejętności i cech, którego początkiem jest przede wszystkim decyzja i podjęcie niezbędnej pracy w tym kierunku. Budowanie autorytetu to działania rozwijające relacje z podwładnymi, niezbędne do wywierania wpływu na ich myśli, decyzje, wybory i zachowania. Podtrzymywanie autorytetu jest gotowością do nieustannego dbania o pozytywny wizerunek w celu zdobycia zaufania, przychylności oraz szacunku pracowników. Misternie budowany autorytet może zaprzepaścić jedna znacząca sytuacja (np. manipulacja czy kłamstwo). Kwestie powyższe stanowią przedmiot dyskusji naukowych, specjalistycznych, kulturowych. Doceniając zagadnienie autorytetu, przywództwa i liderstwa kolejny raz organizowana jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona tym kwestiom. Tym razem konferencja zatytułowana Autorytet, przywództwo czy liderstwo? została zaplanowana na 18 lutego 2020 roku (wtorek) w godz. 9:30 – 14:00 i odbędzie się w hotelu „Sezam” w Stalowej Woli, ul. KEN 51. Ostateczny termin zgłoszeń czynnego udziału mija 15.02.2020 roku.

Zgłoszenia dokonujemy poprzez rejestrację na stronie www.pedkat.pl zakładka „Planowane” a następnie „Karta zgłoszenia”. Po wypełnieniu karty na dole klikam „Wyślij”. Po wysłaniu zgłoszenia zgłaszający w ciągu kilku godzin otrzyma stosowne potwierdzenie udziału w konferencji. Informujemy też, że planowane jest wydanie monografii poświęconej tematyce podejmowanej podczas konferencji. Teksty do publikacji należy przesłać drogą mailową na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 marca 2020 roku do godz. 24:00. Wymogi redakcyjne tekstu są zamieszczone na stronie www.pedkat.pl zakładka „Czasopisma” a następnie zakładka „Pedagogika Katolicka” i kolejna zakładka „Wymogi redakcyjne”. W razie niejasności, wątpliwości czy innych kwestii zawsze można skierować do nas zapytanie drogą mailową (jak wyżej), a postaramy się jak najszybciej udzielić stosownych i wyczerpujących odpowiedzi.

Pozostaje nam zaprosić Państwa do wysyłania zgłoszeń do czynnego uczestnictwa w organizowanej interdyscyplinarnej konferencji naukowej. Tematy wystąpienia może być wynikiem badań, osobistych refleksji z danej dziedziny nauki jaką reprezentujemy. Czas przewidywany wystąpienia na konferencji to ok. 10-15 minut. Wiele uwagi chcemy poświęcić dyskusji w ramach podejmowanych zagadnień, integracji, wspólnotowości i dalszej współpracy na niwie naukowej, publicystycznej, badawczej, wydawniczej. Oczekujemy na Państwa z otwartością serca i umysłu. Jest to pierwsza konferencja naukowa w tym roku kalendarzowym stąd nasze zaproszenie ma nadzwyczajny charakter gościnny i przyjacielski. Zapewniamy iście rodzinną atmosferę. Serdecznie zapraszamy.

Amicus