• 01-Uhorna.jpg
  • 02-Procesja - Resko - 02.07.2019.jpg
  • 03-Nalepkovo - 28.07.2019.jpg
  • 04-Nalepkovo-28.07.2019.jpg
  • 05-Poswiecenie Krzyza  - daru ze Słowacji.jpg
  • 06-Nalepkovo - 28.07.2019.jpg
  • 07-Resko - procesja parafialna.jpg
  • 08-Wizyta rodzinna w Garczegorzu.jpg

Nasz ŚwiętySzanowni Państwo! Zbliżamy się do jednej z bardzo ważnych rocznic jaką będziemy obchodzić w 2020 roku. Wielu z Państwa zapewne już wie, że będzie to 100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II. Z tego względu już dziś wiele instytucji, uczelni, stowarzyszeń nie tylko kościelnych przygotowuje specjalny program, aby w ten sposób podkreślić, uczcić, ale i Bogu podziękować za nieoceniony dar Osoby Wielkiego Papieża Polaka – Jana Pawła II. Również i my – jako Redakcja Pedagogiki Katolickiej – przygotowujemy wraz z innymi jednostkami – głównie uczelniami, w tym między innymi Tarnopolskim Państwowym Uniwersytetem Medycznym im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu specjalny projekt polegający na przygotowaniu i wydaniu okolicznościowej księgi poświęconej refleksji, wspomnieniom, nauczaniu Jana Pawła II. Chcemy by w tej publikacji znalazły się treści powiązane z Osobą Wielkiego Papieża. Publikacja będzie mieć tytuł: „SIGNUM TEMPORIS” i będzie liczyć 100 tekstów. Oczywiście nie muszą to być tylko typowe teksty naukowe. O przyjęciu tekstu decydować będzie kolejność przesłania i jego merytoryczność.

Ponieważ planujemy, aby publikacja składała się z kilku rozdziałów tematycznych stąd każdy z nas ma szansę na złożenie takiego tekstu, który zostanie włączony do danego rozdziału. Teksty naukowe nawiązujące do nauczania Jana Pawła II stanowić będą odrębny rozdział – rozdział pierwszy. Rozdział drugi zawierał będzie własne refleksje autora w kontekście nauczania i Osoby Papieża. Rozdział trzeci stanowić będą osobiste wspomnienia ze spotkania z Papieżem. Rozdział czwarty inne materiały, które nawiązywać będą do pontyfikatu czy Jego posługi – np. może to być poezja, opowiadanie itp. Materiały te bardzo prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 marca 2020 roku. Chcemy, aby publikacja ukazała się drukiem na koniec kwietnia 2020 roku. Materiały mogą przesyłać naukowcy, studenci, ale również osoby ze świata politycznego, dyplomatycznego, biznesowego, studenckiego, Jednym słowem każdy może przesłać taki tekst, który po zakwalifikowaniu zostanie umieszczony w tej publikacji. Tak więc każdy rodzaj tekstu mający ducha chrześcijańskiego będzie opublikowany.

Natomiast na początku maja 2020 roku zostanie zorganizowana specjalna sesja naukowa tematycznie poświęcona Osobie Jana Pawła II podczas której nastąpi prezentacja publikacji i wręczenie Księgi Autorom. Wszelkich dalszych informacji na ten temat udzielamy pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy Państwa do współpracy w przygotowaniu tego dzieła, które stanie się pewnego rodzaju wotum wdzięczności jako dar naszego serca za Wielkiego Papieża, którego nauczanie, duch, pontyfikat wciąż jest obecny w sercach, umysłach wielu narodów świata. Osobą wprost zajmującą się projektem jest ks. Jan Zimny.

Amicus