• foto_nr_01.jpg
  • foto_nr_02.jpg
  • foto_nr_03.jpg
  • foto_nr_04.jpg
  • foto_nr_05.jpg
  • foto_nr_06.jpg
  • foto_nr_07.jpg
  • foto_nr_08.jpg

PK nr 24Dla wielu rozpoczęty nowy rok 2019 jest czasem kolejnych aktywności także w sferze naukowej. Kierowane są do naszej Redakcji pytania odnoszące się do prowadzonych przez nas wielu form działania. Głównie zapytania dotyczą możliwości publikowania tekstów w czasopismach punktowanych, czyli w „Pedagogice Katolickiej” (PK) i „Pedagogii Ojcostwa” (PO) oraz w monografiach książkowych punktowanych, organizowanych konferencji, prowadzonych badań i współpracy międzynarodowej z jednostkami z jakimi prowadzimy od szeregu lat. Zapytania te kierujecie Państwo głównie drogą mailową jak i telefoniczną. Wprawdzie na naszej stronie internetowej www.pedkat.pl w dziale „Czasopisma”, zakładka „Wymogi redakcyjne” jest zamieszczona informacja dotycząca powyższych kwestii, gzie m.in. czytamy: „Termin nadsyłania materiałów: - do pierwszego numeru w danym roku – do 20 czerwca - lub po wpłynięciu 18 tekstów; - do drugiego numeru w danym roku – do 20 grudnia - lub po wpłynięciu 18 tekstów. Jeśli liczba wymaganych tekstów/artykułów (18 art.) wpłynie do Redakcji przed tym wyznaczonym terminem, wówczas dany numer czasopisma jest drukowany bez względu na upłynięcie terminu przesyłania artykułów”. Tak więc dla przejrzystości warunków publikowania, określonych zasad, ich przejrzystości chcemy przekazać dalsze w tym temacie informacje. Otóż na chwilę obecną możemy jeszcze przyjąć do druku teksty/artykuły do nr 1 czasopisma „Pedagogia Ojcostwa”. Natomiast do „Pedagogiki Katolickiej” przyjmujemy już do nr 2, którego wydanie jest zaplanowane na okres wakacyjny.

W związku z powyższym prosimy Państwa jako Autorów tekstów o zrozumienie co do możliwości składania tekstów do druku, o czym wyżej mowa. W zależności od tematyki tekstu, czyli zawartości merytorycznej artykuł będzie przekierowany albo do PK lub PO. Takie rozwiązanie – uważamy – za sprawiedliwe, czytelne i w pełni zrozumiałe. Wszystkich więc Autorów nadsyłanych tekstów – tylko i wyłącznie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosimy, aby oprócz zasadniczego tekstu liczącego 21 tysięcy znaków bez spacji załączać obowiązkowo streszczenia w języku polskim i angielskim, tytuł artykułu i słowa kluczowe w obu językach, wykaz bibliografii, krótkie CV autora napisane prozą oraz foto legitymacyjne, kolorowe w dobrej rozdzielczości. Koniecznym jest także by na końcu tekstu podać ilość zamawianych egzemplarzy i zamieścić adres pocztowy na jaki należy wysłać czasopismo. Teksty do druku można składać w języku polskim, angielskim niemieckim, hiszpańskim, słowackim, ukraińskim, włoskim.

W przypadku wątpliwości, zapytań czy niejasności w tym temacie bardzo prosimy o kierowanie drogą mailową pytań na które postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć. Wszystkim współpracującym z nami Autorom serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i nadal zachęcamy do jej kontynuowania. Wszystkim zaś planującym podjęcie współpracy z nami życzymy otwartości, zrozumienia i cierpliwości.

Ks. Jan Zimny