• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

1 2 3Minęło ponad dwa miesiące od rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego 2018/2019. Wielu z nas zapewne podejmie, a nawet już podjęło nowe wyzwania, obowiązki, prace badawcze, zadania czy inne aktywności naukowe. Idąc naszym zwyczajem lat ubiegłych chcemy Państwa poinformować, iż od 01.10.2018 do 30.06.2019 roku jako tym razem Zakład Zarządzania Sportem i Turystyką Wydziału Zarządzania Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach przy współpracy Fundacji CAMPUS w Stalowej Woli, rozpoczęliśmy realizację Międzynarodowego Projektu Badawczego zatytułowanego: „Nauka, wiedza i mądrość drogą rozwoju społeczeństwa”. W tym roku warunki uczestnictwa w programie uległy pewnej modyfikacji. Warto się z nimi zapoznać, a jednocześnie podjąć już konkretne działania, aby zrealizować wymogi do uzyskania stosownego certyfikatu. Z racji na duże – jak zwykle - zainteresowanie programem informujemy, że w tym roku udział w programie został bardziej szczegółowo określony, aby nie było wątpliwości co do jego formy i stopnia udziału. Poniżej podajemy kilka ważnych szczegółów dających rozeznanie w tym temacie.

Wielu z Państwa zapewne już się zorientowało, że na najbliższy rok akademicki zaplanowanych zostało kilka konferencji naukowych o charakterze interdyscyplinarnym. W tym też celu nawiązane zostały bliższe kontakty z uczelniami sąsiednich państw, głównie z tzw. Grupy „Europy Karpat”. Wiele jednostek będzie czynnie uczestniczyć we wspomnianym programie poprzez udział w badaniach naukowych skupionych przede wszystkim nad zagadnieniem, które są zarysowane w tematyce poszczególnych konferencji naukowych m.in. takich jak: ojcostwo, sport, zarządzanie, autorytet, samotność, rodzina, aksjologia, praworządność, edukacja, wolność. Międzynarodowy Program Badawczy na rok akademicki 2018/2019 został zatytułowany: „Nauka, wiedza i mądrość drogą rozwoju społeczeństwa”. Podobnie jak w latach poprzednich, tym razem, aby zostać czynnym uczestnikiem programu, koniecznym będzie czynne uczestnictwo przynajmniej w 3 konferencjach organizowanych przez nas oraz opublikowanie w czasie trwania programu przynajmniej 3 tekstów naukowych dotąd niepubikowanych w monografiach lub czasopismach jakie zostały przez nas zaplanowane na najbliższy rok akademicki. Każdy uczestnik na koniec programu po spełnieniu wskazanych warunków otrzymany stosowny certyfikat.

Miło jest nam poinformować Państwa, że dotychczas odbyły się już trzy pierwsze konferencje, zaś kolejne odbywać się będą według kalendarium zamieszczony na stronie www.pedkat.pl zakładka „Konferencje” a następnie „Terminy”. Organizowanie projektu badawczego, konferencji i prowadzenie wydawnictw jest głosem Państwa wyrażanym wielokrotnie. Inicjatywa ta wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem i uznaniem nie tylko uczestników z Polski. Świadczy to o potrzebie tego typu inicjatyw, a zarazem jest to dowód na mądrą i szeroką aktywność młodych naukowców w badaniach naukowych. W tym miejscu bardzo prosimy, aby ci, którzy decydują się na udział w zaplanowanych konferencjach swoje zgłoszenia przesyłali z dużym wyprzedzeniem. Przypominamy, że zawsze po każdej konferencji tekst do druku można składać do 30 dnia po zakończeniu danej konferencji naukowej. Wszelkie zgłoszenia na konferencję prosimy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową: www.pedkat.pl zakładka KONFERENCJE a następnie PLANOWANE, a następnie przechodzimy do zakładki: TERMINY i KARTA ZGŁOSZENIA, którą po wypełnieniu wysyłamy naciskając „Zatwierdź”. Ponadto informujemy, iż materiały do publikacji wysyłamy drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pamiętamy jednak, że przygotowany tekst do publikacji musi zawierać: tytuł w języku polskim i angielskim, tekst musi mieć co najmniej 21 tys. znaków bez spacji, streszczenie w języku polskim i angielskim, krótkie CV (imię i nazwisko autora, stopień naukowy, nazwę uczelni z jakiej pochodzi). Pod tekstem koniecznie podajemy adres do wysyłki publikacji, zaznaczamy ilość zamawianych egzemplarzy monografii po jej wydruku.

Ponadto proszę pamiętać, że organizator ma prawo klasyfikowania artykułu do danego panelu tematycznego bez uzgodnienia z jego autorem i włączyć dany tekst do rozdziału odpowiadającemu konkretnej tematyce. Taka decyzja może być podyktowana różnymi racjami: tematyką, zbyt dużą ilością tekstów do jednego z rozdziałów, czy innymi uwarunkowaniami, przepisami. Zapewniamy, że zawsze będą to argumenty merytoryczne, logiczne, zasadne i racjonalne. I na koniec kierujemy do Państwa serdeczną prośbę a mianowicie tę, by po przeczytaniu powyższego tekstu powiadomić o nim Wasze Koleżanki i Kolegów. Być może w ten sposób pomożemy komuś przebrnąć barierę skomplikowanych warunków stawianych przed otwarciem przewodu doktorskiego, czy przygotowania dorobku naukowego do dalszego etapu awansu naukowego. Nie możemy być egoistami, ale mamy obowiązek być otwartymi na drugiego człowieka. Dobro powraca do nas. Wiemy, że w czasach dzisiejszych nie zawsze młodzi naukowcy znajdują należyte zrozumienie w swojej karierze naukowej. Być może poprzez taką drobną przysługę, kiedyś i my doznamy ludzkiej życzliwości, pomocy i zrozumienia.

Amicus