• foto_nr_01.jpg
  • foto_nr_02.jpg
  • foto_nr_03.jpg
  • foto_nr_04.jpg
  • foto_nr_05.jpg
  • foto_nr_06.jpg
  • foto_nr_07.jpg
  • foto_nr_08.jpg

Przekazanie IkonySzanowni Państwo, to co miało być dopełnione, zostało dopełnione. Pamiętamy dobrze emocje związane z ogłoszonym konkursem, a dotyczącym 300.000 odsłoną strony internetowej „Pedagogiki Katolickiej”. Ogłaszając konkurs pisaliśmy wówczas: „Osoba, która jako pierwsza prześle nam drogą mailową na adres pedagogika@pedkat.pl screen strony www.pedkat.pl z liczbą wyżej wskazaną otrzyma - tym razem - niepowtarzalną i wyjątkową nagrodę. Z racji na wysoką liczbę odsłon musi być również wysoka nagroda. Zapewniamy, że będzie to nagroda składająca się z 3 części jako, że na początku licznika występuje trójka”. W dalszej części tekstu pisaliśmy, że wartość nagrody, jej znaczenie, jej rozmiar sięgną do takich wielkości, których żadna redakcja nigdy jeszcze nie zaproponowała. Zapewnialiśmy, iż będzie to nagroda oryginalna, wzbudzająca wielką radość, zaskoczenie, optymizm, a ponadto zapewni byt nie tylko jednej osobie i to na pewien czas. Ponadto nagroda ta będzie przydatna, przez wielu oczekiwana w marzeniach. Otóż w dniu 24 listopada 2018 roku w godzinach popołudniowych w Krakowie wręczyliśmy Pani Paulinie Tarasek – Zwyciężczyni nagrodę. I chociaż otaczała nas aura jesienno-zimowa, chociaż padał lekki deszcz, to fakt dokonywany i zarazem dopełniany, a związany z konkursem był pełen zaskoczenia, zadziwienia, wielkiej radości. (Foto poniżej tekstu)

Od strony duchowej - jako pierwszy aspekt nagrody - stanowiła kopia ręcznie wykonanej bizantyjskiej ikony Świętej Rodziny, wykonana na płótnie lnianym wklejonym w drewno, a jej tło zostało wykonane ze sproszkowanego złota. Z racji na zbliżający się czas adwentu wręczono także Święcę z symbolem Patronki czasu przygotowania do Bożego Narodzenia – Maryją. Ponadto wręczono szopkę Betlejemską by radość Bożego Narodzenia w kontekście Ikony Świętej Rodziny była wzorem w życiu Zwyciężczyni, jako, że przygotowuje się do założenia własnej rodziny. Ślub jej został zaplanowany na maj 2019 roku. Ważnym elementem przy tego typu wydarzeniach jest także aspekt „towarzyski”, który stanowi element integrujący zgromadzonych wokół Zwyciężczyni. Tym elementem - jako drugim - był tort z gratulacjami, oryginalny smakowo, zamówiony i wykonany na tę okoliczność w specjalistycznej cukierni. Zgromadzeni przyjaciele i rodzina jako świadkowie wręczenia nagrody, mieli okazję do wspólnego i słodkiego biesiadowania. Pisaliśmy również, że nagroda zapewni byt nie tylko jednej osobie i to na dłuższy czas. Otóż w tym duchu wręczyliśmy Pani Paulinie następujące dary: worek ziemniaków, worek kapusty, 2 worki jabłek, worek cebuli, worek marchwi. To dopełnienie drugiego wymiaru nagrody. Trzecią częścią nagrody jest gratisowy wyjazd do Rzymu, pobyt w Rzymie, zwiedzanie, zabawa sylwestrowa, powitanie Nowego Roku 2019 w Wiecznym Mieście. W drodze do Rzymu będzie okazja zwiedzenia Budapesztu i okolic, spotkania się z kilkoma osobami wnoszącymi w życie człowieka wiele radości. Obecnie trwają już przygotowania do wyjazdu.

Możemy więc powiedzieć, że było zwycięstwo, jest nagroda i trwa radość. Pani Paulina o naszej stronie internetowej dowiedziała się od rodziny narzeczonego. Kiedy dowiedziała się, że jest organizowany konkurs starała się intensywnie czuwać odwiedzając naszą stronę, nie licząc specjalnie na zwycięstwo. Okazało się, że czujność popłaca. Kiedy spotkaliśmy się w dniu wczorajszym przekazując owe nagrody, towarzyszył jej głęboki szok połączony z wielkim zaskoczeniem i niebywałą radością. Cieszymy się, że i w ten sposób możemy sprawiać innym radość. Organizowane konferencje, wydawanie publikacji są zapewne wielką pomocą dla młodych adeptów nauki, ale nie wszyscy zajmują się nauką, stąd tego rodzaju wydarzenia, okazje stanowią równie ważny element naszej obecności w przestrzeni publicznej. Ze swej strony jeszcze raz gratulujemy Pani Paulinie wygranej i życzmy by kreślona do rozpoczęcia w niedalekiej perspektywie nowa droga życia, była polecona Bogu u Groby Apostołów i przy grobie Świętego Jana Pawła II podczas pobytu w Rzymie.

Wszystkich Państwa zachęcamy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony na której jeszcze wielokrotnie pojawiać się będą różnego rodzaju informacje stanowiące drogę do zdobycia podobnych, a być może jeszcze bardziej oryginalnych i wspaniałych nagród. Życie toczy się dalej swoim rytmem, życie nie zna próżni, stąd już dziś zapowiadamy, że gdy wybija liczba 350 000 odsłon być może ktoś zrealizuje jeszcze większe swoje życiowe marzenie lub przeżyje totalne zaskoczenie. Zatem warto spoglądać, czytać, co zamieszczamy, czym żyjemy, co proponujemy. Wszystkim Państwa, którzy włączyli się w nasz konkurs życzymy wytrwałości, nadziei, że kolejnym razem to Państwo staniecie się bohaterami konkursu, niesamowitych niespodzianek, zaproszeń, wygranych. Pamiętajmy, nie bogactwa czynią człowieka szczęśliwym, ale ich dobre użycie.

Ikona Świętej RodzinyIkona Świętej Rodziny

 Certyfikat Ikony

Certyfikat uwierzytelniający wiarygodność wykonania

 Słodkie zwycięstwo

Słodkie zwycięstwo

 Zapasy rodzinne

Zapasy rodzinne

Amicus