• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

Przedstawiciele wspólnotyWdzięczność to nie tylko zwykłe zobowiązanie do podziękowania za to, co otrzymaliśmy od Boga i ludzi. Często wdzięczność kojarzymy również z odwzajemnianiem się. Jakoś tak się dzieje, że często w ogóle nie zauważamy tego co mamy, tego co nas powinno cieszyć. Zajęci obowiązkami w pracy, w domu, myślący wciąż o tym co zrobiliśmy, a co jeszcze przed nami, zapominamy o tym, że żyjemy, że jesteśmy obecni właśnie w tej chwili. My zapominamy o zwykłej wdzięczności, o zauważeniu ludzi, którzy są przy nas, którzy z nami spędzają życie. Zapominamy o tym ile mamy,Eucharystia o tym jacy jesteśmy, a szukamy tego co może nierealne albo niemożliwe. Chcę powiedzieć, że wszystko zasługuje na wdzięczność, na podziękowanie za to, że to posiadamy. Dobiegł niemal w całym kraju czas żniw. Zwyczajem naszych praojców na ich zakończenie jest w specjalnej formie wyrażana Bogu wdzięczność za zebrane tegoroczne plony. Jedna z takich uroczystości miała miejsce między innymi w dniu 18 sierpnia 2018 roku w Wardyniu – parafia Korytowo. Uroczystości przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Abp Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko-kamieński. Wśród wielu przedstawicieli ze strony środowisk kościelnych z kraju i z zagranicy udział wziął również ks. prof. Jan Zimny. Podczas Mszy św. zostały poświęcone wieńce zbożowe, odbyło się nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją ulicami wioski.(Fotogaleria z Uroczystości poniżej tekstu)

Po Mszy świętej Pasterz Diecezji poświęcił odrestaurowaną przez ks. Macieja Pliszkę – proboszcza parafii Korytowo, plebanię. Ks. Maciej oprócz obowiązków duszpasterskich prowadzi wspaniałych kilka dzieł, realizuje wiele projektów i jest wielu znany z nadzwyczajnych zdolności organizacyjnych, a przy tym jest człowiekiem o wielkim sercu, wspaniałym erudytą, człowiekiem i kapłanem oddanym dla innych. Jego nadzwyczajny charyzmat umiejętności budowania wspólnoty, integrowania środowisk, pozwala mu na spokojne i merytoryczne realizowanie Bożych i ludzkich dzieł. Nie bez powodu jest postrzegany jako człowiek o wielkim i oddanym sercu. W skierowanym słowie na początku liturgii Mszy świętej w skondensowanych słowach przedstawił główne myśli, idee, informacje dotyczące zarówno historii parafii jak i spraw bieżących oraz założeń na przyszłość. To wszystko zawsze czyni w duchu budowania jedności kapłańskiej i ludzkiej, wspólnotowej i duszpasterskiej.

Pozostaje mi – jako uczestnikowi tej wspaniałej uroczystości – pogratulować ks. Maćkowi prowadzenia na szeroką skalę i to na wysokim poziomie dzieł Bożych i ludzkich, podziękować mu za zaproszenie na tę uroczystość, podziękować mu za fakt bycia naocznym świadkiem jego wspaniałego stylu duszpasterzowania. Jestem pełen podziwu i uznania za taką pracę i postawę. Żyjemy w kulturze, która w dużym stopniu kieruje się służeniu mamonie. Uważam, że postawa ks. Macieja jest zupełnym zaprzeczeniem postawie służby wynikającej z bieżącej mody i trendów tego świata. Takie innowacyjne podejście służebne jest pedagogią adresowaną często przez ks. Macieja do ludzi, którzy w okresie przemian społecznych w Polsce częstokroć nie mieli środków do życia. On przemawia po prostu do zdrowego rozsądku, zaś odpowiedzialność za pedagogię wspólnoty bierze na własne ramiona. Galeria foto została zamieszczona dzięki wykonanym zdjęciom przez Panią Ewelinę Fidosz - uczestniczkę uroczystości.

Fotogaleria z Uroczystości

Amicus