• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

Wspólna Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia BożegoWstawał piękny majowy poranek, rozpoczynał się siódmy dzień miesiąca, który na dobre wpisał się w harmonogram organizowanych imprez, spotkań przez Fundację Campus w Stalowej Woli. To drugi dzień trwających Europejskich Dni Kultury Młodzieży, które zbudowane z różnorodności charakteru stanowią naturalną zachętę uczestnictwa w nich przez wielu młodych z różnych krajów. Jako dzień o charakterze sportowym będzie obfitował w różne elementy rywalizacji, co z kolei jest droga do integrowania wielu środowisk. Po ugoszczeniu „szwedzkim stołem” młodzi adepci udali się w Bojanowie na boisko sportowe, gdzie rozegrane zostały mecze w piłkę nożną i piłkę siatkową mężczZdobywcy dyplomów medali i pucharówyzn i kobiet. Oprócz, można powiedzieć, wiodących dyscyplin rozegrane zostały zawody w babingtona. Rozgrywki o charakterze międzynarodowym wzbudziły zainteresowanie wśród miejscowej braci, która przybywała kibicować swoim rodakom. Bywały chwile na tyle gorące, że wymagały nieco ochłody nie tylko w postaci napojów. Bogata fotogaleria poniżej tekstu.

Czas południowy, wprawdzie nie w afrykańskim upale, został przeznaczony na obiad, który został wyśmienicie przygotowany przez zespół „dworski” z Bojanowa. Już od samego początku uczestnicy EDKM zachwycali się smakami posiłków przygotowanych iście na królewskie stoły, okraszone wyśmienitym deserem. I tym razem nastąpiła powtórka z rozrywki. Tuż po obiedzie karawana z uczestnikami udała się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, by kontynuować zaplanowane rozgrywki sportowe także na stadionie lekkoatletycznym. Nie zabrakło też wielu różnych przygód sportowych wzbogacających urok wiosennej aury. Nie można jednak było pozostać w klimacie sportowo-rekreacyjnym. Założeniem EDKM jest również permanentna formacja duchowa. Tak więc i tym razem po zakończeniu eliminacji sportowych udaliśmy się do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Stalowej Woli, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie majowym i Mszy świętej.

Z tej racji, że hasłem dnia były słowa: „Przez sport do zintegrowania środowisk promujących zdrowie ciała i ducha” nie mogło zabraknąć elementów służących zdrowi ciała i ducha. Po Mszy świętej zespół muzyczny z Kapuszan (Słowacja) biorący udział w EDKM zaznaczył maryjność przeżywanego czasu poprzez krótki koncert pieśni religijnych, w tym maryjnych. W ten sposób dobiegł czas by udać się do „bazy” na wspólną kolację. Na zakończenie wieczornej biesiady przyszedł czas na wręczenie nagród sportowych z racji na zakończone eliminacje. Wiele drużyn, wielu zawodników powróci z dyplomami, medalami i pucharami za zdobycie punktowanych miejsc. To wielka radość i nadzieja, że z tych wybrańców w przyszłości poszczególne kraje będą mogły się szczycić z postępów liderów w wielu dyscyplinach sportowych. Gratulujemy wszystkim wygranym i życzymy im, aby trwali na tej drodze pracy w kierunku dalszych osiągnięć. Pozostaje stwierdzić tylko jedno, że jesteście wspaniali.

Fotogaleria z Europejskich Dni Sportu

Amicus