• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

Na Jasnej GórzeW oczach wielu wyprawa ta, to tylko niczym szaleńczy pomysł jaki mogą podejmować osoby niespokojne sercem. Być może jest to prawda, ale powiadają, że tylko szaleństwo umożliwia realizację wielu wspaniałych przedsięwzięć. Wprawdzie jeszcze trwamy w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, a tu nagle jawi się nowa rzeczywistość: grupa studentów (głównie członkowie Prezydium Parlamentu Młodzieży Europy Środkowo-Wschodniej) z Ukrainy, Słowacji i Polski udaje się razem do Ploërmel (Francja), by u stóp Figury św. JanaZ wizytą u SióstrPawła II wspólnie kolędować. W ostatnich tygodniach wiele mówiono i pisano na temat decyzji organów sądowych Francji, by pomnik usunąć z miejsca publicznego. W duchu solidarności ze wspólnotą Ploërmel, a przede wszystkim w łączności modlitewnej z Janem Pawłem chcemy dać wyraz jedności i wiary. Tak więc przyszedł czas. I oto 27 grudnia tuż po śniadaniu wyruszyliśmy w kierunku Częstochowy by wpierw u stóp Pani Jasnogórskiej polecić się Jej opiece na czas dalszego pielgrzymowania i czas Nowego 2018 Roku. W godzinach południowych uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej pamiętając o naszych rodzinach, bliskich i tych wszystkich, którzy polecali się naszej pamięci modlitewnej. Po Mszy świętej udaliśmy się na obiad do Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo by stąd udać się do Bolesławca (pierwszy nocleg), gdzie czekały na nas Siostry ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa.

Czas pobytu u Sióstr był nie tylko czasem odpoczynku przed dalszą podróżą, ale okazją do bliższego poznania charyzmatu Zgromadzenia. Podczas biesiady kolacyjnej w rozmowie wymieniliśmy wiele tematów – szczególnie ważnych dla naszych Gości z Ukrainy i Słowacji. Następny dzień, czyli 28 grudnia rozpoczęliśmy od porannej Mszy świętej odprawionej w kaplicy Sióstr po czym skorzystaliśmy z przygotowanego przez Siostry śniadania. Z racji na czekający nas całodzienny wojaż, aż do La Ferte Sous Jouarre (Francja) liczący ponad 1150 km, gdzie bazą noclegową będzie oddalony o 67 km od Paryża, Dom Polskiej Misji Katolickiej we Francji, gdzie pracują Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa, ruszyliśmy żwawo w dalszą podróż. Stąd będziemy udawać się w kolejnych dniach do zaplanowanych miejsc, czyli 29 grudnia do Ploërmel, a następnie do Tréguier – grobu św. Iwo – Patrona prawników. Oczywiście stąd będziemy mieć wiele innych wypadów m.in. do Paryża i innych okolicznych miejscowości.

W tym miejscu chcę w imieniu całej naszej grupy bardzo serdecznie podziękować tym osobom, które stanęły na etapie przygotowania naszej pielgrzymki. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do Siostry Przełożonej Anny Mikołajewicz Sióstr Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu, które gościły nas w swoim domu. Również bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi Kruczykowi – wikariuszowi parafii z Bolesławca, który zorganizował nasz pobyt w Bolesławcu. Dziękujemy Wszystkim za modlitwę i pamięć abyśmy szczęśliwie dotarli co celów naszej pielgrzymki. Ze swej strony zapewniamy naszą wdzięczność i pamięć. Mam nadzieję, że dalsze informacje dotyczące naszej pielgrzymi pojawią się na tej stronie w kolejnych dniach.

Amicus