• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

BiretŚrodowiska akademickie znów za kilka chwil zaczną żyć i funkcjonować swoim rytmem. W wielu ośrodkach wzmoże się na nowo ruch młodzieży zdążającej do swoich uczelni, akademików, stancji. Da się łatwo zauważyć większą liczbę ludzi młodych przemieszczających się ulicami miast i miasteczek. Dla wielu adeptów będzie to zupełnie nowa rzeczywistość miejsca i życia. Będą musieli poznać nowe otoczenie zarówno natury żywej jak i nieożywionej. To nowe doświadczenie młodych stanie się integralną częścią wielu wspólnot akademickich. Redakcja „Pedagogiki Katolickiej” świadoma nowych wyzwań i zadań jakie stoją przed studentami i pracownikami uczelnianymi, chce Wszystkim, przede wszystkim Studentom życzyć u początku Nowego Roku Akademickiego 2017/2018 – bez względu na miejsce, położenie, hierarchię, stopień zaawansowania etapu studiowania – otwartości serca i rozumu na nową wiedzę, doświadczenie, formację i służbę wobec swojej Alma Mater i wobec drugiego człowieka. Wszystkim zaś Wykładowcom, Nauczycielom akademickim życzymy dawania nieustannego świadectwa prawdy i wytrwałości w przekazywaniu nie skażonej wiedzy i mądrości życiowej. Pracownikom administracji uczelnianej cierpliwości i służebności wobec każdego mimo niekiedy trudnych sytuacji i wielości zadań do spełnienia.

Redakcja „Pedagogiki Katolickiej” wraz z zespołem bliskich jej pracowników akademickich i studentów serdecznie zaprasza Wszystkich Państwa do współpracy w najbliższym roku akademickim. Planowane konferencje naukowe, wydawanie publikacji i czasopism punktowanych, a także podejmowanie wiele innych zadań, to szansa nie tylko na zdobycie wymaganych punktów do stypendium czy dalszej kariery zawodowej, ale to także budowanie więzi osobowej i tworzenie wspólnoty ludzi mających tworzyć lepsze dziś i lepsze jutro. Zapraszamy więc każdego studenta i każdego pracownika do współpracy na polu organizacyjnym, naukowym, wydawniczym i przyjacielskim. Powstały w ostatnim czasie Parlament Młodzieży Europy Środkowo-Wschodniej im. św. Cyryla i Metodego – to nowa perspektywa budowania wspólnoty opartej na wartościach chrześcijańskich służącej szeroko pojętemu dobru naszych narodów.

Zawsze jesteśmy otwarci na Państwa pomysły, propozycje, sugestie, jeśli tylko będą miały za cel dobra człowieka, Ojczyzny, Kościoła. Czekamy na Państwa listy mailowe pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy do włączenia się w publikowanie krótkich tekstów zamieszczanych na naszej stronie www.pedkat.pl w dziale „Aktualności”. Jednocześnie dziękujemy tym Wszystkim z Państwa, którzy podjęli choćby niewielki trud przygotowania tekstu zarówno do zamieszczenia go na stronie internetowej czy wydania drukiem w opublikowanych monografiach. Przed nami czas konferencji naukowych na które Wszystkich serdecznie zapraszamy. W zakładce „Konferencje” znajdziecie Państwo więcej informacji na ten temat.

Niechaj żyje Akademia,

niech żyją profesorowie,

niech żyje każdy członek naszej społeczności,

niech żyją wszyscy członkowie,

niechaj kwitną zawsze, niechaj kwitną zawsze!

Amicus