• 20180306_114307.jpg
  • 20180506_202237.jpg
  • 20180507_184304.jpg
  • 20180508_113817.jpg
  • 20180508_140322.jpg
  • 20180509_151605.jpg
  • 20180510_092047.jpg
  • img_1167.jpg

FlorianW dniu 10 maja br. o godz. 9:30 Mszą świętą i ostatnim pożegnaniem zakończyły się Europejskie Dni Kultury Studenckiej w Stalowej Woli. We wspólnej modlitwie chcieliśmy jeszcze raz przed pożegnaniem wyrazić Bogu wielką wdzięczność za ten błogosławiony czas wspólnoty i jedności. Tak jak na rozpoczęcie tak i na zakończenie tego europejskiego spotkania chcieliśmy połączyć nasze serca z Sercem Chrystusa. Wielu mieszkańców Stalowej Woli pytało nas, dlaczego nie mówi o takim wspaniałym spotkaniu radio, telewizja, dlaczego nie pisze nic o tym prasa? Uważamy, że dobro niczym płomień roznieca się swoimi prawami i metodami. Nie chcemy telewizji czy radia, ale chcemy budowania wspólnoty w duchu Świętego Jana Pawła II. Możemy już dziś powiedzieć, że wszyscy doznaliśmy wielkiej łaski obecności Chrystusa jako Dobrego Pasterza. Wiemy też, że za rok o tej porze w Stalowej Woli odbędzie się „Europejskie Festiwal Piosenki Religijnej”, w którym swój udział już zapowiedziały zespoły z Ukrainy, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Niemiec i Polski. Połączy nas znów duch jedności Chrystusa by budzić umysły innych do otwarcia się na miłość, wiarę w Boga. W dniu wczorajszym zaś podpisany został Akt powołania „Karpackiego Parlamentu Młodzieży w Stalowej Woli”, w skład którego wejdą ludzie młodzi z kilku krajów Europy. Takim oto sposobem możemy iść razem przed siebie w kolejne lata podejmując nowe zadania i wyzwania. Fotogaleria poniżej tekstu.

 W czasie pożegnania w oczach wielu pojawiły się łzy. Były to z jednej strony łzy szczęścia ze spotkania i przeżywania tych dni razem, a z drugiej strony były to łzy smutku, bo ten czas dobiegł końca. Nie będzie żadnej przesady, gdy w tym miejscu przywołamy słowa piosenki: „To były piękne dni, po prostu piękne dni”. Nie oddamy tych chwil razem przeżytych nikomu. Będziemy je pielęgnować i rozwijać tak, by wyrosło z nich ziarno dobra, miłości, wiary i pokoju. Świat naprawdę jest piękny, świat wart jest takich ludzi. Gdy spotykamy ludzi „małych” którzy nie rozumieją idei, to tylko należy wyrazić im współczucie. Idziemy jak rycerze zdobywać nowe horyzonty życia społecznego. Młodzi potrafią, młodzi chcą, młodzi są gotowi na poświęcenie.

Tak więc od dziś przyjmujemy już zgłoszenia od zespołów i osób indywidualnych, którzy chcą wziąć udział w przyszłorocznym Festiwalu Piosenki Religijnej. Należy pisać w tej sprawie do nas na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Niebawem na tej stronie na ten temat zamieścimy nieco więcej szczegółowych informacji. Jesteśmy przekonani, że zamysł ten i projekt wpiszą się w rzeczywistość budowy jedności narodów poprzez tego rodzaju inicjatywy. Cieszy fakt, że idea ta została już zauważona nie tylko przez tych, którzy pałają nienawiścią, ale przedstawicieli różnych środowisk nie tylko kościelnych, samorządowych, kulturalnych, ale także osoby publiczne jak np. Prezydenta Węgier i wiele innych osób tego pokroju. Bogu niech będą dzięki za „Signum Temporis” – znaki czasów.

Fotogaleria

Amicus